Heti gondolat archívum - 2021. február 8.

2021. 02. 08.

Az élet és a szabadság iskolája

Az Eucharisztiának számunkra az élet iskolájává kell válnia, amelyben megtanuljuk életünk odaajándékozását.

Életünket nem csak halálunk pillanatában ajándékozzuk oda, és nem is csak vértanúság által. Napról napra oda kell adnunk.

Napról napra újra meg kell tanulnom, hogy az életem nem a saját tulajdonom. Napról napra újra meg kell tanulnom elszakadni önmagamtól, készségesnek lenni arra, amire az Úr akar használni, akkor is, ha más dolgok szebbnek és fontosabbnak látszanak.

Odaajándékozni az életemet, és nem megtartani! Így tapasztaljuk meg a szabadságot. Szabaddá válunk önmagunktól és átéljük a lét határtalanságát. Éppen így válik az életünk jelentőssé és széppé. Hasznosak vagyunk, a világnak szüksége van ránk. Csak az találja meg életét, aki odaajándékozza másoknak.

XVI. Benedek pápa