Heti gondolat archívum - 2021. február 1.

2021. 02. 01.

„Odaadott” lét

„Vegyétek és egyétek…, vegyétek és igyatok ebből…” Krisztus önajándékozása, amely a Szeretet Isten szentháromságos életéből ered, a keresztáldozatban éri el legteljesebb kifejeződését, amelynek szentségi elővételezése az Utolsó Vacsora.

Nem ismételhetjük a konszekráció szavait anélkül, hogy át ne élnénk: benne állunk ebben a lelki sodrásban. Bizonyos értelemben a papnak önmagáról is meg kell tanulnia kimondani őszintén és nagylelkűen: „vegyétek és egyétek”. Életének valójában akkor van értelme, ha képes ajándékká válni, a közösség rendelkezésére állni, és szolgálni mindazokat, akik szükséget szenvednek.

Pontosan ezt várta apostolaitól Jézus, miként ezt János evangélista a lábmosás elbeszélésekor hangsúlyozza. Isten Népe is ezt várja a paptól. (…)

A pap saját testében valósítja meg a „vegyétek és egyétek” cselekedetét, amellyel Krisztus az Utolsó Vacsorán az Egyházra bízta önmagát.

II. János Pál pápa