Heti gondolat archívum - 2021. január 25.

2021. 01. 25.

Körülöttünk az egész világ

Miért szorongtak az Arsba zarándoklók egy szívként és egy lélekként az oltár körül, amelyen Vianney Szent János bemutatta a szentmisét? És miért történt, hogy San Giovanni Rotondóban a Pio atya szentmiséjén résztvevőket annyira megragadta az előttük lejátszódó misztérium, hogy nem vették észre az idő múlását?

Azért, mert olyan papot láttak maguk előtt, aki olyannyira eggyé forrott a megfeszített Krisztussal, hogy Szent Pállal együtt elmondhatta: ”Testemben kiegészítem, ami még hiányzik Krisztus szenvedéséből testének, az Egyháznak javára!” (Kol 1,24)

Minden szentmisében – ahogy az arsi plébánost vagy Pió atyát – körülvesz bennünket az egész világ, beleértve azokat a helyeket, ahol „Isten sír”, beleértve az emberiség minden bűnét és szenvedését. Mindezt egyesíthetjük a keresztre feszített Jézussal, aki jelen van az oltáron.

Van Thunán bíboros