Úrnapi körmenet

2012

Az úrnapi körmenet mindmáig szép ünnepe a Falunak. A virágszőnyegek elmaradhatatlanok. A hosszú útvonalon sok családnak jeles alkalom az összetartozás kifejezésére. A háború előtt a templomunk a Fő út - Iskola utca sarkán állott. A körmeneti kápolnák a négy fordulóponton még kőből építettek voltak, ezeket használták mindaddig, míg az új templom felépült. Amikor az új templom a Jókai utcában elkészült, Kovács István plébános úr idejében a Jókai utca lakói ezt a tradíciót folytatták. Zökkenő nélkül vették át a virágszőnyeg-készítést az új útvonalon lakó családok.
        A 2012-es esztendő úrnapján a rheinstetteni Szent Márton Egyházközség küldöttségét látta vendégül a Falu. A meghívás része volt az új templom 50 éves felszenteléséhez kapcsolódó eseményeknek. A vendégek Dr. Huszka Mihály plébános úr vezetésével meglátogatták egyházmegyénk székesegyházát, és Vác városának más nevezetességeit. Itthon fogadta őket hivatalában Szlahó Csaba polgármester úr.
        Vasárnap, a német nyelvű szentmisét követően az úrnapi körmenetet Gerog Röser atya, a Szent Márton egyházközség plébánosa vezette. A szépen díszített útvonalon az énekeket fúvószene kísérte.

Frühwirth Mihály